تاریخچه ویپ

تاریخچه ویپ

امروزه با پیشرفت تکنولوژی در صنعت ساخت دستگاه های ویپ و سرعت بسیار زیاد محبوبیت این محصول ، شاید برای شما هم تاریخچه ویپ موضوع جالبی باشد .

در این مقاله به صورت تخصصی به موضوع تاریخچه دستگاه ویپ میپردازیم. اولین دستگاه ویپ در کشور آمریکا اختراع شد . فردی به نام هربرت گیلبرت در آمریکا ، تحقیقات زیادی بر روی تولید یک دستگاه بخار ساز برای ترک سیگار و قلیان اما با ضرر کمتر داشت .

پس از تحقیقات بسیار زیاد و آزمون و خطاهای انجام شده بر روی دستگاه ویپ ، در سال 1965 موفق شد تا ثبت اختراع ویپ را از آن خود کند .

تاریخچه ویپ از زمان تحقیقات گیلبرت برای تولید این محصول شروع شد و تا به امروز تغییرات بسیار زیادی بر روی ویپ انجام گرفته است . اولین محصولی که گیلبرت تولید نمود ، فاقد هرگونه نیکوتین بود و تنها دستگاهی برای تولید بخار مشابه سیگار به همراه طعم بود.

تاریخچه ویپ

در آن زمان گیلبرت نتوانست تکنولوژی امروزه یعنی ترکیب نیکوتین با جویس را کشف نماید ، اما با گذشت زمان این مورد تحقق یافت .

گیلبرت در پروسه ی تاریخچه ی ویپ ، زحمات زیادی کشید و چندین نمونه اولیه از دستگاه ویپ را تولید نمود اما مردم در آن سال علاقه زیادی به این محصول نشان نداند ، با این تفاسیر که پزشکان در مورد خطرات سیگار کشیدن صحبت میکردند اما همچنان محصول تولید شده توسط گیلبرت ، دارای استقبال مناسبی نبود

همچنین این فرد در هنگام توسعه دستگاه های ویپ به مشکلات زیادی بر خورد ، یکی از آن مشکلات منبع تغذیه دستگاه ها بود ، در سال 1965 باتری های موجود مانند باتری های امروزه نبودند .

در آن زمان قیمت بسیار بالای باتری ها و وزن بسیار سنگین آنها و محدودیت ذخیره انرژی دلایلی بودند تا این صنعت در همان سال متوقف گردد .

تاریخچه ویپ پس از گیلبرت

اختراع ویپ پس از مدتی نزدیک به 40 سال از بین رفتن ، در سال 2001 دوباره ظاهر شد ، هنگامی که فردی به نام هون لیک تصمیم گرفت راهی برای ترک سیگار پیدا کند .

وی با آزمایش تعدادی مایعات مختلف که به ایجاد همان احساس سیگار کشیدن برای افراد کمک کند ، کار خود را شروع کرد و ادامه داد .

هون لیک پس از تحقیقات خود ، با ماده ی پروپیلن گلیکل رو به رو شد . آشنایی این فرد با پروپیلن گلیکل ، انقلاب عظیمی در صنعت ویپ و تاریخچه ویپ ایجاد نمود .پروپیلن گلیکول یا PG یک ماده غیر سمی است که بخار ایجاد میکند و مردم از آن راضی هستند .

زمانی که هون لینک در صدد تغییر تاریخچه ویپ و انقلابی جدید در این صنعت بود ، کار ایشان نسبت به فرد قبلی یعنی گیلبرت آسان تر بود .

زیرا در آن زمان باتری های پیشرفته تر و مقرون به صرفه تری تولید شده بود . باتری های ساخته شده با لیتیوم یون که امروزه در صنایع مختلفی به غیر از ویپ مورد استفاده قرار میگیرد ، بهترین گزینه برای منابع تغذیه ویپ بود .

تاریخچه ویپ اسموک

پس از آن کمپانی های بزرگ در تاریخچه ویپ شروع به کار نمودند ، یکی از بزرگ ترین کمپانی ها و بنیان گذاران ویپ ، شرکت اسموک بود . ویپ اسموک را میتوان اولین تولیدات ویپ های به روز و پیشرفته امروزه دانست .
در تاریخچه ویپ و زمانی که مردم به تولیدات دستگاه های ویپ روی آورده بودند ، شرکت رسمی برای تولید ویپ و خرید ویپ وجود نداشت تا این که کمپانی اسموک دست به کار شد !

تولیدات اولیه این کمپانی از سال 2005 بسیار ساده بود و شاید مانند ویپ های امروزه از پرستیژ خاصی بهره مند نبود ، اما کارایی بسیار خوبی داشت و همین امر باعث شد تا این کمپانی به سرعت رشد نماید .

در اوایل سال های 2010 در تاریخچه ویپ ، شرکت اسموک تصمیم بر تولید دسته بندی های مختلف برای ویپ های خود گرفت . از جلمه ویپ های لاکچری ، ویپ های ارزان و ویپ های قلمی اسموک .

این تغییر اساسی در تاریخچه ویپ و برند اسموک باعث شد تا این کمپانی به محبوبیت بیشتری دست پیدا کند ، زیرا برای تمامی اقشار و تمامی سلایق محصولات مختلف را تولید نمود .

تاریخچه ویپ

ویپ از گذشته تا به امروز !

امروزه تعداد بیشماری از تولید کنندگان ویپ در چین ، آمریکا ، انگلیس و دیگر کشور ها وجود دارد و فروشگاه های خرید و فروش ویپ نیز در سراسر دنیا طبق قوانین همان کشور در حال فعالیت میباشند .

تمام آنچه که در تاریخچه ویپ اتفاق افتاد منجر به تقسیم دستگاه های ویپ به دو دسته بندی اصلی پاد سیستم و ویپ گردید.

تولید کنندگان دریافتند که چیزی در تاریخچه ویپ کم است ! آن هم میل افراد سیگاری برای این محصول بود . تولیدات آن زمان تنها یک چیز تفریحی و بدون کارایی بود . تنها حسن آن محصولات تولید بخار های بسیار عظیم و تفریحی مانند قلیان بود .

اما تولید کنندگان در سال های اخیر نیاز های افراد سیگاری را دریافتند و با تولید پاد سیستم ها ، تاریخچه ویپ را متحول نمودند . امروزه علاقه مردم به خرید ویپ لاکچری بیشتر شده است .

پاد ها دستگاه هایی مشابه ویپ و ویپ اسموک هستند که کامدهی کمتری نسبت به ویپ های معمولی دارند ، اما در داخل آنها میتوان از جویس های سالت نیکوتین یا نیکوتین بالاتر استفاده نمود .

ابعاد این محصولات کوچک تر و مشابه سیگار هستند ، ابعاد کوچک به همراه کامدهی مشابه سیگار و نیکوتین رسانی قوی ، اما با ضرری کمتر ، همان چیزیست که افراد سیگاری به دنبال آن بودند و موجب شد تا تاریخچه ویپ متحول گردد و افراد زیاد تری بتوانند از این محصول راضی باشند و بتوانند سیگار را ترک کنند .

دستگاه های ویپ

جمع بندی پایانی

در پروسه تولید ویپ در تاریخچه ویپ ، مشکلات زیادی وجود داشت و در آن زمان نمیتوانستند جایگزینی مناسب باشند ، اما امروزه با تولید جویس و دستگاه های با کیفیت توسط کمپانی های بزرگ ، دیگر بهانه ای برای سیگار کشیدن وجود ندارد !

ویپ ها محصولاتی بی ضرر نیستند ، اما طبق تحقیات انجام شده توسط سازمان غذا و دارو آمریکا یا اف دی ای ، این محصولات ضرر کمتری را به نسبت دخانیاتی مانند سیگار و قلیان دارند .

دیدگاه‌ها 0

*
*

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم