جویس چیست؟ کامل ترین مقاله ی فارسی در مورد موضوع جویس چیست

جویس چیست ؟

اگر به تازگی قصد خرید محصولات ویپینگ را داشته باشید ، شاید این سوال ذهن شما را درگیر کند که جویس چیست یا از چه موادی تشکیل شده است  . از اطلاعات ناآگاهانه و خیرخواهانه ای که می گویند این فقط بخار آب است گرفته تا متعصبان که فریاد می کشند ، “ما نمی دانیم چه چیزی در آن است” ، این اطلاعات غلط و عقاید عجیب در مورد مایع جویس ویپ همه را سردرگم کرده است . خوشبختانه ، هیچ رمز و رازی در مورد چگونگی تهیه مایع جویس یا آنچه در آن قرار دارد وجود ندارد . در واقع تمام مواد تشکیل دهنده آن معمولا روی برچسب ذکر شده اند . این قانون در اتحادیه اروپا است و به زودی در ایالات متحده آمریکا نیز اجرا خواهد شد ، اما به هر حال سازندگان معتبر مایع جویس این کار را انجام می دهند و حتی در داخل سایت سازمان غذا و داروی آمریکا بیس استاندارد تهیه آنها برای کمپانی های سازنده جویس تعریف شده است و آنها باید این استاندارد را پاس کنند . اما بیایید کمی دقیق تر موضوع جویس چیست را بررسی نماییم . آیا جویس ویپ بی خطر است ؟ بیشتر آنها نام های شیمیایی است ، که می تواند ترسناک به نظر برسد ، و این همچنین باعث می شود که مردم بتوانند داستان های ترسناک مانند جویس حاوی ضد یخ” را باور کنند . اینطور نیست ! جویس های ویپ باید از فیلتر ها و تکنولوژی های خاصی رد شوند تا بتوانند در دستگاه ویپ بخار شوند بدون آنکه گلوی شما را اذیت کنند . اگر جویس را از فروشگاه ها یا برند های معتبر تهیه نمایید دیگر نیازی به نگران بودن در مورد محتویات محصول نیست ، زیرا آنها محصولات خود را به صورت مستقیم از کمپانی های تولید جویس مستقر در آمریکا ، انگلیس ، مالزی و… تهیه میکنند . بیشتر مایعات الکترونیکی (جویس) دارای چهار ماده اصلی هستند . در برخی از جزئیات کمی باهم تفاوت دارند ، اما در واقع خیلی زیاد نیست . اگر اصول را بدانید ، می توانید به سرعت تفاوت ها را تشخیص دهید و جویس خود  را به درستی انتخاب کنید .

مواد تشکیل دهنده ی جویس چیست ؟

  • گلیسیرین گیاهی VG : این ماده یکی از اصلی ترین ماده های درون مایع جویس است که علت بخار زیاد دستگاه های ویپ نیز به خاطر این ماده است ، این ماده که با نام VG شناخته می شود تقریبا 80 درصد از مایع جویس را تشکیل می دهد . گلیسیرین یک ماده طبیعی است که می تواند از اکثر انواع چربی فرآوری شود . گلیسیرین مورد استفاده در مایع جویس از روغن های گیاهی تهیه می شود ، به همین دلیل VG یا Vegetable Glycerin نامیده می شود ، یک نکته مهم این است که اگرچه از روغن پردازش می شود اما روغن نیست . در واقع VG یک الکل است که استنشاق آن را ایمن می کند .
تا این قسمت از مقاله ی جویس چیست احتمالا پاسخ خود را به صورت مختصر گرفته اید ، اما در ادامه با توضیحات بیشتر با ما همراه باشید ! VG مایعی بی رنگ و بدون بو و غیر سمی و کاملا گیاهی است ، این ماده بسیار ضخیم و چسبناک است به این معنی که چگالی این ماده بسیار بالا و غلیظ است و برای تبخیر به دمای بالایی نیاز دارد . برخی از تولیدکنندگان برای حل این مشکل از گلیسیرین آبی استفاده می کنند ، در واقع فقط VG با مقداری آب اضافه شده است . بسیاری از محصولات رایج حاوی VG هستند . این ماده در صنایع غذایی به عنوان شیرین کننده استفاده می شود و همچنین برای مرطوب نگه داشتن برخی از مواد غذایی به آنها نیز اضافه می شود . در بسیاری از داروها نیز استفاده می شود  . دانشمندان سالهادرمورد آن مطالعه کرده اند و هرگز با مشکلات سلامتی مرتبط نبوده است ، وی جی ماده ایست که قبل از به کارگیری در محصولات جویس ویپ ، در صنعت های خوراکی دیگر نیز مورد استفاده قرار می گیرفته است . مایعات با مقدار زیاد VG بخار متراکمی تولید می کنند .
  • پروپیلن گلیکول PG : بیشتر مواردی که VG در مایعات شما وجود ندارد احتمالا پروپیلن گلیکول یا PG است. برخی از مایعات حاوی PG بیشتری نسبت به VG هستند. اینها در دستگاه های ویپ  بهتر عمل می کنند زیرا چگالی و چسبندگی کمتری دارند .
PG مانند VG نیز از فرآورده های الکل است و نیز بی رنگ و تقربیا بی بو است . این ماده نیز مانند VG به مواد غذایی ، داروها و سایر محصولات برای مرطوب نگه داشتن آنها اضافه می شود . یکی دیگر از موارد استفاده برای PG ضد یخ است و به همین دلیل است که برخی از افراد سود جو دوست دارند ادعا کنند مایع جویس حاوی ضد یخ است . در واقع این کاملا غیر صادقانه است . PG تنها یک ماده تشکیل دهنده ضدیخ است لازم به ذکر است که آب نیز یکی از مواد مورد استفاده در ضد یخ است . PG یک ماده کاملا غیر سمی است . اما سود جویان که از صنعت ویپینگ سودی نمیبرند و صنعت ویپ را رقیب خود و مانع می بینند این شایعات را ایجاد می کنند .   این ماده از دهه 1940 مورد مطالعه قرار گرفته است و به طور کلی ایمن طبقه بندی شده است . بلعیدن یا استنشاق آن هیچ ضرری ندارد . درصد کمی از مردم به آن حساس هستند ، بنابراین اگر مایعی با محتوای PG بالا باعث می شود حالتان بد شود ، از یک ماده با درصد بالای VG استفاده کنید . این ماده بخار زیادی تولید نمی کند اما عطر و طعم را بهتر و نیکوتین را بهتر منتقل می کند ، این ماده دارای چگالی کمی است و با ماده VG که چگالی زیادی دارد ترکیب می کنند تا به چگالی مورد نظر برسند .
  • طعم دهنده ها : یکی از بهترین چیزها در مورد ویپینگ ، انتخاب گسترده طعم های مایع جویس است و این به شما کمک می کند تا طعم مورد علاقه خود را پیدا کنید و از استنشاق آن لذت ببرید . مایع به خودی خود طعم زیادی ندارد ، بنابراین با مواد افزودنی درجه یک مواد غذایی طعم دار می شود ، مانند طعم های تنباکویی ، دسری ، میوه ای و ….
برخی از ترکیبات وجود دارد که خوردن آنها بی خطر است اما نمی توان آنها را استنشاق کرد – به عنوان مثال دی استیل . با این حال ، این صنعت در حذف مواد افزودنی که نگران کننده هستند ، به خوبی عمل کرده است . 
  • نیکوتین : مهم ترین ماده درون مایع جویس نیکوتین می باشد ، این ماده است که موجب می شود ویپینگ جایگذین سیگار کشیدن شود . شما می توانید نیاز بدن خود به نیکوتین را بدون آتش زدن تنباکو و سیگار که ضررهای بسیاری دارد تامین کنید . نیکوتین درون مایع جویس دوزها و درصد های متفاوتی دارد به این معنی که اگر شما به نیکوتین بیشتری نیاز دارید می توانید از جویس های نیکوتین بالا استفاده کنید .
اگرچه تابحال تبلیغات بد زیادی درباره نیکوتین شده است ، اما در واقع نیکوتین یک داروی بسیار ایمن است ، این دود سیگار است که باعث آسیب می شود ، نه نیکوتین . معمولاً بهتر است از مایع جویس که به غیر از این چهار ماده تشکیل دهنده هستند ، خودداری کنید . ویتامین ها ، رنگ های غیر خوراکی ، مکمل هایی مانند کافئین و… اینها برای استنشاق مناسب نیستند و به بدن شما آسیب فراوانی میزند . سخن پایانی ما در این مقاله سعی کریدم تا شما را با مایع جویس و اجزاء تشکیل دهنده آن آشنا کنیم و حقایق را برای شما باز گو کنیم و پاسخ سوال جویس چیست را به شما بدهیم تا سودجویان به دروغ شما را گمراه نکنند . اگر سوالی درباره جویس و مایع ویپ دارید می توانید از مشاوره ویپ دیاکو استفاده فرمایید .
دیدگاه‌ها 0

*
*

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم