ویپینگ لبخند شما را زیبا تر می کند ( به همراه منبع علمی )

ویپینگ لبخند شما را زیبا تر می کند ( به همراه منبع علمی )

در یک تحقیق و مطالعه ی جدید نشان داده شده است که ویپینگ در مقایسه با سیگار آسیب بسیار کمتری به دندان ها می رساند برای دیدن منبع بر روی این لینک کلیک نمایید . سیگار باعث زرد و لکه دار شدن دندان ها می شود اما ویپ اینگونه نمی باشد و باعث زرد یا آسیب دیدن دندان های شما نمی شود .

این آزمایش در نوع خود اولین آزمایش در این مورد می باشد ، در این آزمایش دانشمندان مینای دندان را در معرض دود سیگار و محصولات دیگر مانند تنباکو و .. قرار داده اند . محققان گفتند : گرچه مدتهاست سوزاندن سیگار عامل زردی دندان های شما است ، محصولات دیگر  “پیچیدگی کمتری” دارند و حاوی سطح سموم کمتری هستند .

این مطالعه که در اوایل اوکتوبر 2018 در مجله دندانپزشکی آمریکا منتشر شد ، نشان داد که مینای دندان در معرض محصولات ویپ ، حتی با استفاده زیاد ، کمتر از دندان افراد غیر سیگاری لکه دار است .

در مقابل ، پس از دو هفته سیگار کشیدن 20 بار در روز ، دود سیگار باعث تغییر رنگ قابل توجهی در دندان ها می شود .

تاثیر ویپ بر دندان

نظر دانشمندان نسبت به تاثیرات دود سیگار و ویپینگ بر روی دندان

آنت دالریپل ، دانشمند ارشد دخانیات بریتیش امریکن در انگلیس گفت: بسیاری از مطالعات فرض می کنند این قطران موجود در دود سیگار است که دندان ها را لکه دار می کند  اما جویس های دستگاه های ویپ به هیچ عنوان دارای قطران نمیباشند ، حتی نمونه غیر اصل آنها ( خرید محصولات غیر اورجینال ویپ توصیه نمیشود ) . این مطالعه به وضوح نشان می دهد که ویپینگ و محصولات گرمایشی توتون و تنباکو باعث تغییر رنگ بسیار کمتری شده است که برای مصرف کنندگان بسیار امیدوار کننده است . و این یکی دیگر از عوامل ترغیب شدن افراد سیگاری به سمت ویپ می باشد که سیگار را به کمک ویپ ترک کنند و از سلامت دندان هایشان محافظت کنند .

با این حال ، برای درک تأثیر طولانی مدت بر روی لک شدن دندان و سلامت دهان و دندان ، باید مطالعات بیشتری صورت بگیرد .

در طول مطالعه ، تیم آزمایشاتی را بر روی بلوک های مینای دندان بریده شده از دندان های گاو که جایگزین دندان های انسان در تحقیقات دندانپزشکی شده است ، انجام داده اند . بلوک های مینا به مدت 14 روز و سپس به مدت پنج روز در معرض ذرات معلق (جدا شده از دود / بخار) قرار گرفتند و پس از تحقیقات و بررسی روی این بلوک ها به نتایج خوبی رسیدند .

نمونه های مینای دندان قبل ، در حین و پس از آزمایش ، ارزیابی رنگ با استفاده از یک روش ثابت شامل اسپکتروفتومتر و دانشمندان آموزش دیده تعیین شد . یافته ها نشان داد تغییر رنگ بلوک های مینای دندان در معرض دود سیگار در یک روز آشکار بود و با افزایش غلظت دود سیگار این تغییر رنگ همچنان افزایش می یابد . برعکس ، قرار گرفتن در معرض بخار ویپ یا محصولات گرمایشی توتون و تنباکو منجر به تغییر رنگ کمی یا بدون تغییر در مقایسه با قرار گرفتن در معرض دود سیگار دارد .

 

دیدگاه‌ها 0

*
*

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم